INFORMACJE O OSIEDLU

Największym atutem osiedla jest jego lokalizacja. Nowe Horyzonty położone są w jednej z najlepiej ocenianych przez opolan dzielnicy miasta. Wyraźny atut stanowi też ciekawa realizacja projektu, podkreślająca jego unikatowy charakter.

Co świadczy o wysokim poziomie inwestycji? Otóż nie tylko innowacyjny projekt budynków, ale także zachowanie wszelkich standardów budowlanych oraz organizacja przestrzeni mieszkań oraz osiedla. Zaplanowana została z myślą o komforcie życia jego mieszkańców. Teraz każdy z Nas zrealizuje marzenie o własnym wyśnionym domu.

W ramach inwestycji powstaje 26 nowoczesnych apartamentów w zwartej zabudowie. Stosowana jest tradycyjna technologia z wykorzystaniem elementów murowanych i żelbetowych.

Kompleks budynków wzbogacony zostanie o nowoczesne wyposażenie. W jego skład wejdą m.in. monitoring całego osiedla oraz wideodomofon. Pozwoli to zwiększyć standard codziennego życia oraz bezpieczeństwo i komfort domowników.

Dokładane są wszelkie starania, aby usilnej uwadze nie umknął choćby najmniejszy detal. Tak, aby wyjść naprzeciw potrzebom i nadziejom wszystkich mieszkańców, także tych najbardziej wymagających.

Za przedsięwzięciem Nowe Horyzonty stoi idea, mająca ułatwić Państwu wkroczyć w erę progresywnego i funkcjonalnego mieszkalnictwa.

DZIELNICA GRUDZICE

Lokalizacja Nowych Horyzontów to z jednej strony gwarancja spokoju, a z drugiej bardzo dobre połączenie z centrum miasta.

Po zachodniej stronie inwestycji rozciągnie się miły widok na tereny zielone. Aktualnie w dzielnicy realizowane są głównie cele mieszkalne i rekreacyjne. Występują tu osiedla o zabudowie jedno- i wielorodzinnej. W obrębie Grudzic znajdują się m.in.: szkoła podstawowa, przedszkole, poczta, czynna całą dobę stacja paliw, sklep całodobowy, Ochotnicza Straż Pożarna, kościół oraz restauracje. Wygodną komunikację miejską ułatwiają przystanki autobusowe linii 11 oraz 28 – najbliższy mieści się około 400 m od inwestycji. Drogę do opolskiego rynku dzielą zaledwie 4 km.

TECHNOLOGIA WYKONANIA

FundamentyNiepodpiwniczone, posadowione na żelbetowych ławach fundamentowych
StropyŻelbetowe w technologii filigranowej.
Ściany zewnętrznePustak ceramiczny docieplony styropianem 15 cm
Ściany wewnętrzne Pustak ceramiczny o grubości 25 cm oraz 18 cm
Ściany działowe Pustak ceramiczny o grubości 11,5 cm
ElewacjaTynk silikonowy oraz deska elewacyjna
Wykończenie ścian wewnętrznychMaszynowy tynk gipsowy
Posadzka
Jastrych cementowy
Stolarka okiennaOkna PCV, kolor wewnętrzny biały, kolor zewnętrzny złoty dąb; rolety zewnętrzne sterowane elektrycznie
Parapety Konglomerat
Drzwi wejścioweAntywłamaniowe z atestem
Dach Dwuspadowy o konstrukcji drewnianej, pokryty dachówką ceramiczną
Instalacja elektryczna 1-fazowa ogólna, 3-fazowa do kuchenki, instalacja oświetleniowa oraz gniazda zgodnie z projektem
Instalacja wodociągowaBudynki zaopatrywane będą przez miejską sieć wodociągową rurociągiem (z tworzyw sztucznych wielowarstwowych) wprowadzonym oddzielnie do każdego lokalu mieszkalnego. Instalacja w systemie trójnikowym; rury w posadzce
Instalacja grzewczaZasobnik renomowanej firmy Junkers-Bosch 120 litrów zasilany z kondensacyjnego kotła gazowego
Ogrzewanie podłogowePodłogowe regulowane naściennymi sterownikami
Instalacja gazowaInstalacja gazowa wykonana z rur miedzianych i stalowych doprowadzona do kotła gazowego, przygotowana pod montaż gazomierza
Instalacja niskoprądowaWideodomofon, TV-SAT, instalacja telefoniczna, instalacja internetowa
Instalacja wentylacyjnaWentylacja grawitacyjna pomieszczeń
Balustrady szklane i portfenetrySzkło bezpieczne, słupki ze stali nierdzewnej
Drogi oraz chodnikChodnik z betonowej kostki brukowej, droga utwardzona